До перебігу акції "Одеса спілкується українською!"


З перших днів оголошення акції в інтернеті полились розлючені коментарі типу "Каму ета нада!", "Адєсса - русскій горад!", тощо.

Хочу заспокоїти усіх недоброзичливців - ви нам не цікаві. Ніхто не буде напинати на вулицях намети і збирати підписи за україномовну Одесу. Ви варитесь у своєму лайні - там і перебувайте.

Ми працюємо з українською молоддю, спілкуємось один з одним, отримуємо задоволення від спілкування та спільних заходів і нікому не збираємось нічого нав’язувати. Єдина можлива незручність для "рассіян" - поступове збільшення навколо людей, що розмовляють українською. Та це вже нас не обходить - як ви до цього поставитесь. Нас ніхто не запитує, як ми ставимось до того, що навколо купа російськомовних.

Від оголошення про проведення акції пройшло 5 днів. Наразі до наших груп приєдналось 12 осіб - 7 хлопців, 5 дівчат. Нав’язано контакти з ініціаторами акції "Калинова гілка".

Далі буде...

Антон Сокольчук, координатор акції.Рекомендовать запись
Оцените пост:
Средняя оценка: 5.0 (2)

Показать смайлы
 

Комментариев: 28
Мне 51год. Родился на Волыни. В Одессе с 1976,ни один "шановный" не заставит меня говорить на украинском. Насильно мил не будеш. Насильно прививать мову может только ультранационалистическая быдлота. Прививать нужно мягко и на это уйдут десятилетия. Вооще я за двуязычие, коль уж так сложилось исторически. Свобода языковая должна быть прерогативой. Сила воздействия умножает силу противодействия. Мне иногда было стыдно за то что я украинец.
На мою думку, Ви не вірно зрозуміли цілі акції. Ніхто Вас ні до чого не примушує. Організатори цілком виправдано розраховують на підтримку українців, що люблять і поважають свою мову. У тому числі - дуже немалої частки одеситів. Ваш вибір ніхто не принижує. Тому слова "быдлота" в цьому блозі недоречні. А от словом "шановний" Вам навряд вдасться когось образити ;) П.С. Молодці!
Дякую, Semen! Ви цілком праві щодо мети акції.
Пане Олександре! Не вірю я, що Ви народились на Волині. Не так там відносяться до людей і до мови. Мій батько з Волині, а я вже з Одеси. Як бачите, рідну мову не забув, як і батько, і мама. Силувати Вас ніхто не буде - читайте, будь-ласка, уважніше...
Я родился в Луцке в самом центре города, на улице И. Франко. А "Быдлота" я к Вам не относил. Это в адрес прежней власти.